Otázky a odpovědi

 • Jaký je rozdíl mezi opalováním na slunci a v soláriu?

  Žádný - v pokožce probíhají stejné procesy a je jí jedno, zda je vystavena slunci nebo soláriu. Důležité je, aby nedošlo ke spálení, což na slunci nelze spolehlivě uhlídat. V soláriu je celý proces pod kontrolou, každý si může zvolit opalovací čas dle svého typu pokožky.

 • Proč používat solární kosmetiku?

  Solární kosmetika svým složením podporuje pigmentaci pokožky, kterou se pokožka přirozeně brání před spálením. Používáním solární kosmetiky je pokožka  dostatečně chráněna před vysoušením a spálením a také se opálíte mnohem rychleji.

 • Jaké změny přináší nová norma EU? Je nějaký rozdíl mezi starým a novým soláriem?

  Tato norma se prakticky týká pouze trubic a obličejového filtru! Úprava solária v žádném případě nevyžaduje autorizovaný servis, protože výměnu trubic i filtrů si provádí většina provozovatelů sama. I starší solária tak mohou bez problému splňovat novou normu.

  V praxi nová norma znamená pouze snížení opalovacího efektu trubic a prodloužení opalovacího času přibližně o 20 – 25%, ve skutečnosti však bohužel neřeší naprosto nic. Pokud totiž dojde k překročení opalovacího času a spálení pokožky, nová norma již ničemu nepomůže.

 • Jsou zdravější barevné trubice?

  Nejsou, jsou stejné jako jakékoliv jiné trubice.

Kontakt


Masařská 12, Opava
GPS: 49.938678, 17.905042

553 62 42 17

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode